imgDefault

پرواز خارجی

5093 05-اسفند-1398

 

بلیط پرواز و هواپیما خارجی


در تیگت خرید بلیط هواپیمای خارجی هم به صورت چارتر و هم به صورت سیستمی از طریق سامانه آنلاین امکان پذیر است. شما میتوانید در هر جای دنیا که دسترسی به اینترنت دارد وارد وبسایت تیگت شده و قیمت مربوط به بلیط هواپیما خارجی از بیش از 900 ایرلاین در سراسر دنیا را مشاهده کنید. در تیگت بلیط چارتر پرواز خارجی نیز وجود دارد و شما میتوانید بلیط هواپیما خارجی چارتر را با قیمت ارزان تهیه کنید.برای اینکار کافی است وارد سامانه تیگت شده سپس وارد صفحه پرواز خارجی شوید و مبدا ، مقصد و تاریخ بلیط را انتخاب نموده سپس وارد صفحه پرواز ها میشوید که در آن میتوانید انواع پرواز ها را ببینید و با بررسی قیمت هر ایرلاین اقدام به خرید مناسب ترین بلیط پرواز خارجی نمایید. پشتیبانی 24 ساعته ما نیز در هر ساعت از شبانه روز میتواند در امر خرید راهنمایتان باشد.

 

 

بلیط چارتر هواپیما خارجی بخریم یا بلیط سیستمی پرواز خارجی؟


ابتدا مزایای و معایب هر کدام از پرواز های سیستمی و چارتری بررسی کرده سپس میتوانید مطابق با شرایط و نیازتان یکی از از دو نوع بلیط چارتر و یا سیستمی تهیه نمایید. بلیط چارترهواپیما خارجی معایبی دارد . پس باید در خرید آن دقت بیشتری به عمل آورید. استرداد و کنسل کردن بلیط هواپیما خارجی چارتر هزینه زیادی را به همراه دارد به صورتی که بیشتر مبلغ پرداخت شده به عنوان جریمه به مسافر بازگردانده نمیشود و یا در بعضی مواقع بلیط چارترهواپیما خارجی قابلیت کنسل کردن ندارند.برای کودکان 2 تا 12 سال بلیط سیستمی پرواز خارجی مانند قیمت بزرگسال محاسبه نشده و قیمت کمتری نسبت به آن دارد و این نکته میتواند مزیتی بزرگ برای خانواده هایی باشد که فرزند خردسال با خود به همراه دارند.ولی در بلیط هواپیما خارجی چارتر  این بازه سنی تفاوت داشته و کودکان زیر دوسال شامل بلیط با هزینه کمتر میشوند. در بلیط پرواز خارجی سیستمی قابلیت استرداد بلیط و یا کنسل کردن آن وجود دارد و بیشتر مبلغ بلیط به مسافر عودت داده میشود که این یکی از مزیت های بلیط سیستمی پرواز خارجی نسبت به بلیط چارتر هواپیما خارجی است. اگرهزینه سفر برایتان فاکتور اصلی برای خرید بلیط است به شما پرواز چارتر هواپیما خارجی توصیه میشود زیرا که هرچه به زمان پرواز بیشتر نزدیک میشویم به دلیل ریسکی که برای آژانس های هواپیمایی چارتر کننده به وجود می آید، لذا قیمت بلیط هواپیما خارجی چارتر کاهش پیدا کرده و در این زمان میتوانید خرید با قیمت مناسبی  را داشته باشید.

 

چه زمانی برای خرید بلیط هواپیما خارجی مناسب است ؟


اگر شما زودتر از 60 روز اقدام به خرید و رزرو بلیط پرواز خارجی کنید با اطمینان میتوان گفت که بلیطی گران تر از حد معمول نصیبتان خواهد شد زیرا که شرکت های هواپیمایی محدودیتی در پرواز های خود دارند که 6 تا 8 هفته قبل از پرواز برداشته میشود که این امر باعث کاهش بلیط پرواز خارجی میشود.علاوه برآن میتوانید از بلیط هواپیما خارجی چارتر و لحظه آخری نیز استفاده نمایید. اما اگر قصد دارید بلیط خود را در زمان پیک مسافرت ها خریداری نمایید بهتر آنست که بلیط هواپیما خارجی خود را هر چه زودتر خریداری نمایید زیرا که میزان حجم تقاضا افزایش یافته و ممکن است نتوانید بلیط خود را تهیه کنید.

 

 

 

مقدار بار مجاز برای پرواز های خارجی


مقدار بار مجاز برای هر پرواز متفاوت است که میتواند بین عددی از 20 تا 50 کیلو گرم برای هر چمدان متغییر باشد که بسته به نوع هواپیما ، شرکت هواپیمایی ، مسیر پروازی و نوع کلاس بلیط ( اکونومی یا بیزینس ) تعیین میشود. این میزان معمولا روی بلیط پرواز خارجی شما درج میشود و بر اساس آن میتوانید چمدان خود را ببندید. البته این نکته هم قابل ذکر است که هر چه پرواز شما طولانی تر باشد میزان بار قابل جابجایی برای شما به طور معمول بیشتر خواهد بود . ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که بار دستی شما ( همان باری که با خود به هواپیما میبرید) باید وزن مشخصی داشته باشد.
 

 


این مطلب را به دوستانتان پیشنهاد کنید